כמה דברים שחשוב לדעת

רשת החשמל ידועה לשמצה בנחשולי מתח שיכולים לשרוף ספקי כוח ולהשבית מחשבים. במקום לחכות ליום הדין, שקלו לרכוש אל-פסק. רפואה מונעת, כידוע, זולה ויעילה יותר מרפואת חירום. מכשירי אל-פסק הפכו ממותרות ומכלי לשימוש עסקי, לפריט (כמעט) חובה במחשב הביתי.

שימו לב שלמרות שמערכת ההפעלה צפויה להמשיך לפעול ואף עשויה לזהות את הלוח ולהתקין דרייברים בעצמה (בעיקר אם מדובר ב-Windows 7 ולא ב-XP, למשל), רוב הסיכויים שתצטרכו להתקין אותה מחדש. אך כאמור – זה לא החלק הכי קשה בעבודה.

מסך המחשב הוא אחד האביזרים החשובים ביותר במכלול המחשב. על מנת למנוע בעיית ראייה בעתיד, מומלץ להשקיע במסך איכותי, Contrast ו- brightness- כמה שיותר גדולים, גודל נקודה-כמה שיותר קטן וזמן תגובה במסכי LCD – כמה שיותר מהירה

את הזיכרון של המחשב מציינים במגה בייטים וכיום – מדובר כבר בג'יגה בייטים (GB). מחשבים בעלי זיכרון גדול יותר יפעלו ביתר מהירות, אך יש להתאים בין גודל הזיכרון לאופי השימוש שלכם. אם אתם מתכננים להשתמש במחשב לצורך משחקים, לתוכנות מולטימדיה, לצפייה בסרטים, לא כדאי לבחור רמת זיכרון נמוכה מדי. יש בנמצא מחשבים בעלי 4 ג'יגה, 8 ג'יגה, כפול ואפילו יותר. בקצה העליון יבחרו אנשים שרוצים מחשב למשחקי רשת, תוכנות גרפיקה וכדומה. למשתמשים בסיסיים, 8 ג'יגה יספיקו בהחלט.

אתם אולי יודעים לכתוב מהר, אבל האם אתם מכירים את הטריק הבא שיעזור לכם למחוק מהר? במקום למחוק כל פעם רק תו אחד מהטקסט שלכם, השתמשו בצירוף המקשים של מקש המחיקה (Backspace) עם מקש ה-Ctrl ותוכלו למחוק מילים שלמות בלחיצה אחת.

במרבית העכברים יש כפתור שלישי, שהוא למעשה הגלגלת אשר משמשת בעיקר לגלילה מעלה ומטה בדפי תוכן שונים, אבל רבים לא יודעים כי ניתן גם ללחוץ על הכפתור הזה, ולא רק זאת, אלא שהכפתור האמצעי גם יכול לסגור לשוניות פתוחות בדפדפן בקליק אחד.

אם חדר העבודה שלכם חנוק, הטמפרטורות ישפיעו על המחשב שלכם לרעה. אם אין אוורור, הוא רק ילך ויתחמם וייאלץ להשתמש יתר על המידה במאוורר הפנימי. לכן כדאי שחדר המחשב יהיה פתוח, עם אוויר שיוצא ונכנס, ובכל מקרה שהמחשב לא יונח קרוב מדי למקור חימום כלשהו.

יש לבצע גיבוי למידע החשוב לנו ע"י העברתו אל מקור אחסון נוסף מלבד המחשב כגון: דיסק קשיח חיצוני , שירותי ענן , דיסק און קי וכו ברגע שביצענו גיבוי נוכל להיות שקטים כך שבמידה ויתקלקל מקור האחסון של המחשב שלנו יהיה לנו העתק נוסף של הקבצים החשובים שלנו. בנוסך לכל הנאמר ישנו וירוס נוראי אשר נקרא cryptolocker אשר מצפין את כל קבצי המחשב ולא ניתן לפתוח אותם אלא אם נשלם כופר כסף ליצרן הוירוס לכן מאוד חשוב לבצע גיבויים, וירוס זה משתולל בימים אלו ויש להערך בהתאם.

כתיבת תגובה

Call Now Button
× WhatsApp
דילוג לתוכן