איך תדעו איזה לפטופ אתם צריכים

דברים שכדאי לשקול בעת קניית לפטופ

בכתבה זו נעסוק במספר דברים שכדאי לשקול בטרם קניית לפטופ, מומלץ גם להיוועץ עם הצוות שלנו שיכול לבחור עבורכם את הלפטופ הכי טוב בהתאם לצרכים שלכם.

גודל המסך

גודל המסך של לפטופ בעצם מגדיר את הגודלו הסופי של הלפטופ, בחירת הגודל היא תלוייה בעיקר בפרקטיות ובהעדפה אישית שלכם. לדוגמא, לפטופים עם מסכים בגודל 15" ומעלה הם מצויינים אם אתם רוצים להנות מסרטים או ממשחקי מחשב. לפטופים עם מסכים גדולים הם בעלי מקלדת רחבה ונוחה להקלדה. אך בחירת מסך גדול מקטינה את הניידות של הלפטופ עצמו. לפטופים עם מסכים של 14" ומטה מאוד טובים אם אתם אנשים שצריכים לקחת איתם את המחשב לכל מקום!

רזולוצייה של המסך

עם זאת שגודל מסך הוא גורם חשוב, אך הכל מסתכם בסוף באיכותו של המסך. ברוב הלפטופים היום, בדרך כלל הרזולוצייה היא 1366*768 פיקסלים – רזולוצייה שהיא ללא ספק מספיקה לכל דעות. אך אם אתם עובדים הרבה עם מדיה או בין אתם משחקים הרבה במחשב, אתם תרצו מסך באיכות טובה  – לכן מומלץ לכוון ללפטופים עם איכות מסך של FHD  שהרזולוצייה שלהם היא 1920*1080. איכות זו מעולה אם אתם מאוד רגישים לפרטים קטנים ורוצים חווית צפייה מושלמת בלפטופ שלכם!

2 ב-1 - להנות מכל העולמות

כיום מוצעים מגוון רחב של לפטופים שהם גם טאבלטים, כלומר המסך הוא מסך מגע וניתן לנתקו מהמקלדת ולהשתמש בו כמו טאבלט!

לפטופים כאלו הם נהדרים עבור אנשים שרוצים לקחת את הנוחיות והניידות צעד קדימה. אך צריכים לקחת בחשבון כי לפטופים כאלו הם בדרך כלל בעלי ביצועים נמוכים יותר.

ביצועים - הדבר שבאמת קובע!

זכרון RAM

זכרון RAM משפיע באופן ישיר לכמות משימות שהמחשב מסוגל לעשות ובמקביל, וגם כדי לטעון במחשבכם תוכנות כבדות – תצטרכו עוד RAM. כיום מרבית הלפטופים מגיעים עם גודל סטנדרטי של 8 ג'יגה RAM. גודל זה מספיק אם אתם צריכים את הלפטופ בשביל עריכות סרטים ומשחקים. אך אם אתם צריכים מחשב שמסוגל לעשות הרבה משימות במקביל – מומלץ מאוד להוסיף עוד RAM מעבר ל-8 ג'יגה. במעבדתינו, אנו מספקים שדרוג זכרון RAM לכל לפטופ שתרכשו!

מעבד CPU

רוב הלפטופים מצויידים במעבד של אינטל – INTEL. מומלץ שיהיה בלפטופ שתבחרו מעבד של אינטל Core i3 ומעלה. בעוד ש i3 מספיק עבור עבודות בתוכנות בסיסיות של המחשב וגלישה באינטרנט. i5 נהדר עבור ביצועים יותר אינטסיביים כגון משחקי מחשב ועריכות גרפיות. i7 מצויין עבור מתכנתים וגרפיקאים שצריכים עוד כוח עיבוד בשביל פרוייקטים גדולים מאוד.

כונן קשיח SSD

חלק מהלפטופים בעלי כונן קשיח מסוג HDD, אנו ממליצים לרכוש לפטופים עם SSD במקום HDD. שכן SSD תורם לביצועים מהירים יותר. אם בלפטופ שאתם רוכשים אין SSD – אל דאגה! במעבדתינו תוכלו לשדרג כל לפטופ שתרכשו.

חיי סוללה

חיי סוללה זה פקטור חשוב אם אתם מתכננים לעבוד הרבה בדרכים או במקומות שאין בהם גישה לחשמל. אם חשוב לכם אורך חיי הסוללה – כדאי לרכוש לפטופים בעלי מסכים קטנים שכן הם מתוכננים לעבוד ליותר זמן ללא טעינה מאשר הלפטופים הגדולים. 

כתיבת תגובה

Call Now Button
× WhatsApp
דילוג לתוכן